SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ

Çocuklardan, gençlere, gençlerden yaşlılara kadar herkes saç dökülmesi hastalığına yakalanıp kellik sorunu ile karşılaşabilir. Saç dökülmesinin nedenleri bir çok kesime göre farklı nedenlere bağlıdır ve bu nedenler neticesinde de çözümler ortaya konmaya çalışılır. Bu çözümleri sizlere anlatıp saç dökülmesi rahatsızlığınızı bitirip sizlere yardımcı olmak isteriz.

Sizlere saç dökülmesi hakkında anlatımlar yapmaya devam ederek saç dökülmesi sonlandırmak için nasıl yollar izlenmelidir bunları aktarmak istiyoruz. Bu sayfamızı ise saç dökülmesi tedavisi aramasına ayıracağız. Bu sayfamızı saç dökülmesi tedavisine ayırma nedenimiz ise çok fazladır. Şimdi biz burada sizlere genetik faktörler ile başlayan saç dökülmesinden bahsedeceğiz. Çünkü genetik faktörler ile ortaya çıkan saç dökülmeleri can sıkabiliyor. Can sıkan genetik faktörlerin neden olduğu saç dökülmesi çözümü zor olan hastalıktır.

Toplamda 114 kelime yazdık ve bu sayı şimdilik yeterli değildir. Doktorlara sorarsanız saç dökülmesi alopesi olarak onların eğitim aldıkları kitapta yer alır. Bizler ise alopesi dedikleri hastalığa saç dökülmesi deriz ve onlar kadar detaylı incelemeliyiz. Bütün bu nedenlerden ötürü de saç dökülmesi tedavisinde doktor desteği almak en mantıklı olan seçim olacaktır. Bunu göz ardı edecek olan hastaları şimdiden uyarmak isteriz çünkü göz ardı edildiği takdirde ciddi sorunlara neden olabiliyor. Işın tedavisi son yıllarda saç dökülmesi tedavisinde kullanılmaya başlandı ve bu tedavi yöntemi diğer tedavilerin aksine neredeyse ilaç kullanılmadan gerçekleştirilir.

saç dökülmesi

saç dökülmesi

Işın tedavisi ile beraber bitkisel ilaçlar ile tedaviler de yapılıyor. Bu tedavide ise sadece bitkisel ürünler kullanılarak doğanın faydasını almaya çalışırlar. Bu çaba genelde sonuç vermez çünkü sadece doğal ve natürel ürünlerin kullanımı ile saç dökülmesi sonlandırılır diyemeyiz.

Bütün bunları aktardıktan sonra saç ekiminden de bahsetmek gerekir çünkü saç ekimi kesin çözüm olmakla beraber son yıllarda birçok kellik sorunu yaşayan insan tarafından kullanılmaya başlanan bir saç dökülmesi tedavi şeklidir.

Şimdi ise 271 kelimeden oluşan saç dökülmesi tedavisi sayfası oluşturduk ve bu sayıyı 300 civarına taşımamız bizlere saç dökülmesi tedavisi safhasında yeterli olacaktır. Bu son cümle ile beraber saç dökülmesi tedavisinin mümkün olduğunu ancak tedavi sürecinde enfeksiyon riskini göz ardı etmemek gerekir demeliyiz.

 

Işın tedavisi olarak adlandırılan tıptaki adıyla fototerapi olan tedavi şekli son zamanlarda pek çok hasta tarafından tavsiye edilen bir tedavi şeklidir. Bu tedavimiz saç dökülmesi sorunumuzu sonlandıran bir tedavi şeklidir dersek yanıltmış olmalıyız. Yine saç dökülmesi tedavisi sürecinde doğum kontrol hapını kullanarak doğum kontrol hapının desteği ile tedavi uygulayan vardır. Xpecia tablet olarak adlandırılan kapsül ilaçlar da saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir tedavi şeklidir. Xpecia diğer tedaviler kadar revaçta olan bir tedavi şekli değildir ancak azımsanmayacak sayıda xpecia kullanan saçları dökülen insan vardır. Antiandrojen losyonlar da saç dökülmesi tedavisinde kullanılır. Losyonlar genellikle bu konuda tecrübeli olan ve saç dökülmesi hakkında bilgi sahibi olan kesim tarafından kullanılan bir tedavi şeklidir. Bütün bu tedavileri bir kenara bırakarak kestirmeden saç nakli yaptıran hastalar da vardır. Bu hasta tipleri genelde maddi durumu iyi olan ve tedaviye yanaşmayıp parasını kullanarak kökten çözüm isteyen kesimdir.

Saç dökülmesi diyoruz ama saç kıran gibi hastalıklara da dikkat etmekte fayda vardır. Kısmi saç dökülmeleri olmakla beraber bunlar pek göze gelmeyen türdendir fakat bunlara da dikkat etmeliyiz. Ayrıca dökülmeler fazla değil ise şampuanlar kullanarak da saç dökülmesi tedavisini kendi çapımızda yapabiliriz.

Kaynak: http://tr-sacdokulmesi.com saç dökülmesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s